AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Jak se učit ?

Jak se správně učit ? Jak využít svůj čas ? Podívejte se co radí odborníci na http://www.jakseucit.eu

Mgr. Ivan Varga

 
Plaská pouť 16.8.2014 a regionální výrobci
Zveme Vás na soutěžní výstavu regionálních výrobků, která se uskuteční na prostranství před konventem po dobu plaské pouti.   Mgr. Pavel Bulín Více v příloze.
Attachments:
Download this file (foto.docx)fotografie[ ]310 Kb
Download this file (pozvanka.jpg)pozvanka.jpg[ ]1892 Kb
Download this file (vyherci souteze.pdf)vyherci souteze.pdf[ ]226 Kb
 
Ústní maturitní zkoušky podzim 2014

Ústní část maturitní zkoušky v podzimním termínu r. 2014 proběhne na naší škole v pátek dne 12.9. od 11:30 v budově SOŠ Plasy.

Písemnou část tentokrát skládají naši žáci na spádové škole - obchodní akademii v Plzni.

V příloze tohoto článku naleznete složení komise a rozpis zkoušení. 

Ing. Miloslav Ouda

Attachments:
Download this file (komise MZ2014P.pdf)komise MZ2014P.pdf[ ]117 Kb
Download this file (Rozpis MZ2014P.pdf)Rozpis MZ2014P.pdf[ ]240 Kb
 
Prázdninový provoz školy

Během hlavních letních prázdnin škola poskytuje informace, potvrzení

  • pro žáky gymnázia
  • pro žáky SOŠ
  • pro veřejnost

 

od pondělí do pátku od 8:00 do 12:00 hodin

v budově SOŠ, Školní ulice č. 280

 

tel. 373 32 21 15

 
Podepsaná smlouva o partnerství se ZČU

Výuku aplikované matematiky na našem gymnáziu podpoří podepsaná smlouva se ZČU.

Více  zde

 

Mgr. Markéta Lorenzová

 
Vítězství v celostátním kole geografické soutěže EUROREBUS

Čtyři týmy našeho gymnázia změřily síly v pátek 6.6. v Praze  v již 19. ročníku celostátního kola soutěže Eurorebus.

Výsledky našich studentů patří k nejlepším v republice. Žádná škola totiž nezískala medailové pozice ve třech kategoriích.

Největšího úspěchu dosáhla sekunda/ Benjamin Sklenář, Matěj Nechutný, Petr Pelikán/, která svoji kategorii vyhrála. Odměnou jim bude v září účast v expedici po Evropě.

Ben Sklenář k tomu získal 2. místo i v soutěži jednotlivců.

Ve svém posledním ročníku  v Eurorebusu si výborně vedla také oktáva, která soutěžila jen ve dvojici / Kamil Šimeček, Markéta Hanzlíčková/a obsadila 2.místo.Vysloužili si uznání i organizátora celé soutěže Mgr. Daniela Kozáka. Jejich třetí kolega Daniel Straka musel dát už přednost přijímacím zkouškám na VŠ.

Cenné zkušenosti a motivaci do dalšího ročníku získali i naši další zástupci z primy / Adam Schuppler, Nikolas Monastyrskij, Kateřina Procházková / a kvarty / Vojtěch Dlouhý, Jiří Janeček a Jiří Vodrážka /.

Všem soutěžícím patří gratulace za umístění a poděkování za celoroční práci v soutěži.

Mgr. V. Votíková


 
Koncert v Potvorově

Románský kostel rozezvučeli pozounisté

V sobotu 31.května 2014 byli návštěvníci románského kostela v Potvorově, jedné z nejvzácnějších památek Plzeňska, svědky ojedinělého koncertu. Dvacet pozounistů z bavorské vesnice Thansüss, členů tamějšího evangelického pozounového sboru, zde zdarma hrálo pro více než stovku posluchačů. Podpořili tak snahu sdružení snažícího se o záchranu a opravu této unikátní stavby. Uměleckým vedoucím bavorského sboru je pan Heinrich Müller, učitel bavorské zemědělské školy. Již několik let spolupracuje se Střední odbornou školou v Plasích při výměnných odborných praxích českých a německých studentů. Obě školy spolu navázaly neformální přátelské vztahy, které vyvrcholily právě sobotním koncertem.

Thansüšští pozounisté měli velký úspěch. Je neuvěřitelné, že v celkem malé, jen čtyřsetčlenné obci, dokážou její obyvatelé dát dohromady a dlouhodobě udržovat tak kvalitní a početný dechový sbor, ve kterém se na pravidelných zkouškách setkávají snad všechny věkové kategorie a společně tam hrají rodiče se svými dětmi.

Akce ukázala, že je možné takovýto česko německý koncert domluvit a zrealizovat zcela neformálně, na základě osobních vztahů. A jestliže jsme toho schopni, tak je to dobře.

Mgr. Pavel Bulín

 
Slavnostní předání maturitních vysvědčení

Slavnostní předání maturitních vysvědčení našim nejmladším absolventům se konalo dne 30.5.2014 v nově zrekonstruovaném pivovaru -  objektu Národního technického muzea v Plasích.

 

fotografická reportáž gymnázia    zde

fotografická reportráž SOŠ   zde

foto: Ivo Bakala, 3. ročník AGV

 

 
Vítězství v soutěži „Jízda zručnosti“

Tři reprezentanti naší školy Petr Moulis, Michael Svoboda a Martin Říha pod vedením učitele Ing. Petra Svobody se zúčastnili tradiční soutěže v jízdě zručnosti traktorem. Soutěž pro studenty všech zemědělských škol Plzeňského a Karlovarského kraje pořádala Integrovaná SŠ v Chebu v areálu svého školního závodu.

Základem pro vyhodnocení byl počet trestných bodů za nedodržení bezpečnosti, dotyk s překážkou nebo její nepřekonání, doplněný dosaženým časem. Všichni soutěžící prokázali velmi vysokou úroveň ovládání soupravy traktoru s přívěsem při couvání, při průjezdu zúženými prostory a při překonávání překážek. Velmi ostrou jízdu bez jediné chyby a přitom s dodržením bezpečnosti předvedl žák třetího ročníku oboru Agropodnikání Petr Moulis, který porazil všechny soupeře a stal se tak vítězem soutěže. Navázal tak na úspěch našeho studenta Jakuba Vaníčka, který v této soutěži zvítězil již v r. 2012. Roku 2013 nebyla soutěž uspořádána.

Srdečné blahopřání Petru Moulisovi, postupujícímu do celostátní soutěže, která proběhne v měsíci září v místě celostátní zemědělské výstavy. Poděkování a uznání patří ostatním dvěma soutěžícím, kteří svým výkonem také dobře reprezentovali naši školu.


Ing. Miloslav Ouda


 
Maturitní zkoušky na gymnáziu
  • Všichni žáci gymnázia uspěli ve společné  tzv. státní maturitní zkoušce z českého jazyka, matematiky i anglického jazyka.
  • Všichni žáci gymnázia uspěli i u profilové tzv. školní části maturitní zkoušky.

 

Slavnostní předání maturitních vysvědčení se bude konat ve zrekonstruovaném plaském pivovaru dne 30.5.2014 v 15 hodin.


Mgr. Markéta Lorenzová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 17