AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Vítězství v celostátním kole geografické soutěže EUROREBUS

Čtyři týmy našeho gymnázia změřily síly v pátek 6.6. v Praze  v již 19. ročníku celostátního kola soutěže Eurorebus.

Výsledky našich studentů patří k nejlepším v republice. Žádná škola totiž nezískala medailové pozice ve třech kategoriích.

Největšího úspěchu dosáhla sekunda/ Benjamin Sklenář, Matěj Nechutný, Petr Pelikán/, která svoji kategorii vyhrála. Odměnou jim bude v září účast v expedici po Evropě.

Ben Sklenář k tomu získal 2. místo i v soutěži jednotlivců.

Ve svém posledním ročníku  v Eurorebusu si výborně vedla také oktáva, která soutěžila jen ve dvojici / Kamil Šimeček, Markéta Hanzlíčková/a obsadila 2.místo.Vysloužili si uznání i organizátora celé soutěže Mgr. Daniela Kozáka. Jejich třetí kolega Daniel Straka musel dát už přednost přijímacím zkouškám na VŠ.

Cenné zkušenosti a motivaci do dalšího ročníku získali i naši další zástupci z primy / Adam Schuppler, Nikolas Monastyrskij, Kateřina Procházková / a kvarty / Vojtěch Dlouhý, Jiří Janeček a Jiří Vodrážka /.

Všem soutěžícím patří gratulace za umístění a poděkování za celoroční práci v soutěži.

Mgr. V. Votíková


 
Koncert v Potvorově

Románský kostel rozezvučeli pozounisté

V sobotu 31.května 2014 byli návštěvníci románského kostela v Potvorově, jedné z nejvzácnějších památek Plzeňska, svědky ojedinělého koncertu. Dvacet pozounistů z bavorské vesnice Thansüss, členů tamějšího evangelického pozounového sboru, zde zdarma hrálo pro více než stovku posluchačů. Podpořili tak snahu sdružení snažícího se o záchranu a opravu této unikátní stavby. Uměleckým vedoucím bavorského sboru je pan Heinrich Müller, učitel bavorské zemědělské školy. Již několik let spolupracuje se Střední odbornou školou v Plasích při výměnných odborných praxích českých a německých studentů. Obě školy spolu navázaly neformální přátelské vztahy, které vyvrcholily právě sobotním koncertem.

Thansüšští pozounisté měli velký úspěch. Je neuvěřitelné, že v celkem malé, jen čtyřsetčlenné obci, dokážou její obyvatelé dát dohromady a dlouhodobě udržovat tak kvalitní a početný dechový sbor, ve kterém se na pravidelných zkouškách setkávají snad všechny věkové kategorie a společně tam hrají rodiče se svými dětmi.

Akce ukázala, že je možné takovýto česko německý koncert domluvit a zrealizovat zcela neformálně, na základě osobních vztahů. A jestliže jsme toho schopni, tak je to dobře.

Mgr. Pavel Bulín

 
Slavnostní předání maturitních vysvědčení

Slavnostní předání maturitních vysvědčení našim nejmladším absolventům se konalo dne 30.5.2014 v nově zrekonstruovaném pivovaru -  objektu Národního technického muzea v Plasích.

 

fotografická reportáž gymnázia    zde

fotografická reportráž SOŠ   zde

foto: Ivo Bakala, 3. ročník AGV

 

 
Vítězství v soutěži „Jízda zručnosti“

Tři reprezentanti naší školy Petr Moulis, Michael Svoboda a Martin Říha pod vedením učitele Ing. Petra Svobody se zúčastnili tradiční soutěže v jízdě zručnosti traktorem. Soutěž pro studenty všech zemědělských škol Plzeňského a Karlovarského kraje pořádala Integrovaná SŠ v Chebu v areálu svého školního závodu.

Základem pro vyhodnocení byl počet trestných bodů za nedodržení bezpečnosti, dotyk s překážkou nebo její nepřekonání, doplněný dosaženým časem. Všichni soutěžící prokázali velmi vysokou úroveň ovládání soupravy traktoru s přívěsem při couvání, při průjezdu zúženými prostory a při překonávání překážek. Velmi ostrou jízdu bez jediné chyby a přitom s dodržením bezpečnosti předvedl žák třetího ročníku oboru Agropodnikání Petr Moulis, který porazil všechny soupeře a stal se tak vítězem soutěže. Navázal tak na úspěch našeho studenta Jakuba Vaníčka, který v této soutěži zvítězil již v r. 2012. Roku 2013 nebyla soutěž uspořádána.

Srdečné blahopřání Petru Moulisovi, postupujícímu do celostátní soutěže, která proběhne v měsíci září v místě celostátní zemědělské výstavy. Poděkování a uznání patří ostatním dvěma soutěžícím, kteří svým výkonem také dobře reprezentovali naši školu.


Ing. Miloslav Ouda


 
Maturitní zkoušky na gymnáziu
  • Všichni žáci gymnázia uspěli ve společné  tzv. státní maturitní zkoušce z českého jazyka, matematiky i anglického jazyka.
  • Všichni žáci gymnázia uspěli i u profilové tzv. školní části maturitní zkoušky.

 

Slavnostní předání maturitních vysvědčení se bude konat ve zrekonstruovaném plaském pivovaru dne 30.5.2014 v 15 hodin.


Mgr. Markéta Lorenzová

 
Geografické úspěchy

V dubnu vyvrcholily soutěže zeměpisné olympiády celostátním kolem v Praze a krajské kolo soutěže Eurorebus.

Mgr. V. Votíková

 

 
Volejbalový turnaj středních škol

29. duben patřil turnaji volejbalových výběrů středních škol našeho okresu, který každoročně pořádá  SŠ Kralovice.

Naše škola byla zastoupena čtyřmi družstvy.

Celkové výsledky:

Dívky:

1.místo  Gymnázium Plasy

2.místo  SŠ Kralovice

3.místo  SOŠ Plasy

Chlapci:

1.místo  Gymnázium Plasy

2.místo  SOŠ Plasy

3.místo  SŠ Kralovice

Mgr. V.Votíková

 
Návštěva z USA

Studenti obchodní akademie besedovali v  hodině anglického jazyka

s Luanne a Lawrencem Brucknerovými ze státu Illinois v USA.

 

 

Mgr. Lucie Bulínová

 
Kurz inseminačních techniků

Naše škola je střediskem s akreditací Ministerstva zemědělství ČR pro přípravu inseminačních techniků. Ve dnech 1. a 2. dubna probíhal v naší škole kurz inseminačních techniků ve spolupráci s podnikem Chovservis Hradec Králové. Zúčastnilo se osm studentů naší školy a pět uchazečů z podniků v okolí školy. Naši studenti získávají praktické dovednosti ve čtvrtém ročníku v předmětu inseminace. Ostatní uchazeči absolvovali praktickou přípravu ve dnech 3. až 16. dubna v provozních podmínkách.

 

Zkoušky kurzu proběhly dne 17.4.2014 před komisí stanovenou MZe ČR. Všichni uchazeči prokázali výborné a velmi dobré znalosti a dovednosti a získali osvědčení k provádění inseminace v chovech zvířat. Předseda komise, Ing. Jan Vodička z MZe ČR, vyzdvihl v závěrečném hodnocení kurzu neobvykle nadstandardní úroveň připravenosti především našich studentů. Za to patří dík také lektorům Ing. Švábovi, MVDr. Láskové a Ing. Petru Svobodovi, kteří studenty připravovali.

 

Ing. Miloslav Ouda

 
Další postup našeho gymnázia do celostátního kola!

Helena Beránková (septima) a Hana Cvrčková (sexta) postupují do celostátního kola Olympiády v českém jazyce.

Helena Beránková obsadila 1. místo v krajském kole této náročné soutěže a Hana Cvrčková byla druhá.

Blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce do celostátního klání!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 17