AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
7.-11. září SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ

9.září se studenti  SEXTY zapojili do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým.

S příspěvkem od loňského 4.ročníku gymnázia se podařilo vybrat na konto Světluška 22 388 Kč.

Všem děkujeme. 

     Mgr. V.Votíková

 
Projekt: Jazykové šablony

V rámci projektu Jazykové šablony GaSOŠ Plasy se ve dnech 6. - 11.9.2015 zúčastnilo 42 vybraných studentů z celé školy studijně-poznávacího zájezdu do Velké Británie.

Pondělí 7.9. strávili  studenti  celý den poznáváním památek Londýna. V následujících třech dnech žáci dopoledne prohlubovali svoje znalosti anglického jazyka studiem s rodilými mluvčími a odpoledne vždy poznávali zajímavá místa jižní Anglie. Navštívili například přístavní město Portsmouth, útesy Beachy Head či Brighton.

Za pedagogický dozor naší školy, zástupce CK  i  jménem anglických učitelů a hostitelských rodin je třeba naše žáky pochválit za vzorné chování  a vynikající reprezentaci naší školy v zahraničí.

 

                                                                                                       Mgr.Lucie Bulínová, Mgr. Václava Karbanová a Mgr.Šárka Nová  

alt  

 
Vynikající žák oboru agropodnikání

 

Student Ondřej Šedivý byl pedagogickou radou zvolen jako nejlepší student oboru agropodnikání.

 

V sobotu dne 5.9.2015 mu bylo v Přešticích na krajských Dožínkách z rukou hejtmana Plzeňského kraje předáno blahopřání.

 

Mgr. Markéta Lorenzová

 
Příběhy Majsebuchu v Loosových interiérech

Ve čtvrtek 22. dubna 2015 hostil plzeňský Loosův interiér v Bendově 10 pořad nazvaný Adolf Loos a judaismus aneb Majsebuch čili čtení z knihy jidiš legend a příběhů.
„Hudební předěly, které budou s texty korespondovat, jsme svěřili mladé studentce operního zpěvu Natálii Šmausové (studentka 3. ročníku oboru veterinářství na naší škole),“ uvedl Růžička a dodal: „Rádi bychom v souvislosti s velkým tématem dali prostor i mladým a dosud nezavedeným umělcům.

Mgr. Pavel Bulín


 
Naše basketbalistky vyhrály Pohár hejtmana

Družstvo basketbalistek naší školy vyhrálo krajské finále soutěže středních škol O pohár hejtmana. Po výhře v kvalifikační skupině (8. dubna) byla sestava G a SOŠ Plasy jednoznačně nejlepší i ve finálovém klání v úterý 28. dubna. Plaský celek ve skupině postupně přehrál SPŠ stavební Plzeň 28:0; VOŠ, OA a SZŠ Klatovy 16:10 a Gymnázium Stříbro 39:2. V semifinále vyhrály Plasy nad Gymn. L. Pika Plzeň 23:9 a ve finále zdolaly (znovu) VOŠ, OA a SZŠ Klatovy - tentokrát naprosto suverénně 23:5 !!!

Vítězství vybojovaly: Michaela Maroušková, Kamila Kalousová (obě 4. r.), Petra Salfická (Ok), Klára Buňková a Aneta Šofranková (obě 2. r.).

 

Ing. Karel Popel 
Petr Moulis – třetí místo v celostátní soutěži

Ve dnech 16.4 a 17.4. student 4. ročníku oboru agropodnikání Petr Moulis reprezentoval naši školu na celostátní soutěži žáků zemědělských škol v Benešově, která se konala pod záštitou ministra zemědělství. Studenti z 27 škol z celé republiky soutěžili ve třech oblastech: zručnost v ovládání soupravy traktoru s vlekem, praktické znalosti a dovednosti a teoretické znalosti v oboru. Každá oblast byla hodnocena samostatně a součtem bodů z těchto tří oblastí bylo stanoveno též celkové pořadí.

Petr Moulis obsadil v praktické části vynikající třetí místo a jeho úspěch byl při vyhlašování výsledků vyzdvižen jako překvapivý, protože naše škola se zúčastnila poprvé, takže naše příprava nemohla být nijak cílená z hlediska zkušeností z předešlých ročníků.

Petru Moulisovi tímto blahopřejeme.

Ing. Miloslav Ouda

 


 

 
Westernové závody

V neděli 19. dubna 2015 se studentka 2. ročníku oboru veterinářství, Aneta Tomešová, zúčastnila westernových závodů v Židovicích. Přestože to byly její první závody, umístila se v disciplíně TRAIL se svým koníkem Tedym na vynikajícím 2. místě.  Gratulujeme!


 

 
Na naší škole proběhl v dubnu kurz pro inseminační techniky

Naše škola je střediskem s akreditací Ministerstva zemědělství ČR pro přípravu inseminačních techniků . Ve dnech 17. a 18.. března probíhal v naší škole kurz inseminačních techniků ve spolupráci s podnikem Chovservis Hradec Králové. Zúčastnily se čtyři studentky naší školy a jeden uchazeč z podniků v okolí školy. Naši studenti získávají praktické dovednosti ve čtvrtém ročníku v předmětu inseminace. Ostatní uchazeči absolvovali praktickou přípravu ve dnech 1. až 9. dubna v provozních podmínkách.


Zkoušky kurzu proběhly dne 10.4.2015 před komisí stanovenou MZe ČR. Všichni uchazeči prokázali výborné a velmi dobré znalosti a dovednosti a získali osvědčení k provádění inseminace v chovech zvířat. Předseda komise, Ing. Jan Vodička z MZe ČR, vyzdvihl v závěrečném hodnocení kurzu neobvykle nadstandardní úroveň připravenosti především našich studentů. Za to patří dík také lektorům Ing. Švábovi, MVDr. Láskové a Ing. Petru Svobodovi, kteří studenty připravovali.

Ing. Miloslav Ouda

 


 

 
Výstava trofejí v Manětíně

Studenti oborů agropodnikání a veterinářství navštívili 26. března v rámci předmětu myslivost odbornou výstavu trofejí spárkaté zvěře v Manětíně.

Ing. Petr Buchtelík

 

 
Basketbalistky první v okresním přeboru

Družstvo naší školy zvítězilo v basketbalovém okresním přeboru škol Plzeň-sever mladších žákyň. Turnaj proběhl 17. března v Kožlanech, druhá skončila pořadatelská škola, třetí ZŠ Kralovice. Hlavní opora vítězného týmu Nikola Švambergová se stala nejlepší střelkyní turnaje (73 b.). Sestava G a SOŠ Plasy: N. Švambergová, S. Linhartová (obě sekunda), N. Pašková, V. Bárková, I. Soullierová a L. Jíchová (vše prima).

Mgr. Karel Popel

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 17