AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Maturity na gymnáziu

Maturity 2016 aneb konec dobrý, všechno dobré !

V týdnu od 16. 5. 2016 do 20. 5. 2016 proběhly na plaském gymnáziu maturitní zkoušky v ročnících oktáva, třídní učitelka Mgr. Tereza Andrlová, a 4. ročník, třídní učitelka Mgr. Markéta Cejthamrová.

V této profilové části maturovalo 31 studentů a všichni úspěšně odmaturovali.

Všem přejeme, aby úspěchy v maturitních zkouškách přenesli i do svého života.


Mgr. Petra Poláková, Mgr. Jiří Motis

 
LVK Špindlerův Mlýn 13.-18.3.2016

Ve březnu se studenti gymnázia sekundy, kvinty, 1.ročníku a vybraných žáků ostatních tříd zúčastnili LVK ve Špindlerově Mlýně.

 
Exkurze do Agrowestu a D-K Zemědělská

Studenti třetího ročníku oboru Agropodnikání dne 16.3.2016 navštívili v rámci exkurze středisko Agrowestu v Kožlanech a posklizňovou linku na obilí D-K zemědělská.

V Agrowestu jim technik předvedl mechanizaci, kterou podnik prodává. Byly to stroje pro přípravu půdy, setí, ochranu rostlin i pro sklizeń. Studenti také zjišťovali rozsah služeb, které tento podnik zemědělcům poskytuje.

Ve středisku D-K Zemědělská viděli činnost linky na obilí, která je včetně sušičky obilí plně řízena pomocí počítače z jednoho místa. Viděli nastavení linky pro proces sušení, čištění i vyskladňování. Zkusili změřit vlhkost vzorku obilí a sledovali proces spuštění sušičky obilí. Prohlédli si i vnitřek sušičky a provzdušňovacího sila na obilí.

Celá exkurze byla ze strany hostitelských firem výborně připravena a studenti si v praxi doplnili poznatky získané v předmětech základy mechanizace a pěstování rostlin.

Ing. Miloslav Ouda

 
Setkání s radním Plzeňského kraje

Každoroční setkání žáků školy se zástupci Plzeňského kraje se letos uskutečnilo 7. března v jednacím sále zastupitelstva. Letos se ho zúčastnily třídy 3. ročníku gymnázia, 4.OA střední odborné školy a žáci, kteří mají v posledním ročníku gymnázia zapsaný předmět občanský a společenskovědní základ. Radní pro oblast kultury, památkové péče a neziskových organizací pan Mgr. Jaroslav Šobr seznámil žáky s fungováním kraje a zodpověděl všechny jejich dotazy.

Mgr. Marek Tramba

 
Školení obsluhy sklízecí mlátičky

Ve dnech 9. a 10.2.2016 se 15 žáků a žákyň oboru agropodnikání a 2 žáci oboru veterinářství zúčastnili proškolení obsluhy pro sklízecí mlátičky CLAAS v podniku Klas Bohemia ve Zruči. Školení pro naši školu zprostředkovalo u firmy AGRALL vedení našeho školského závodu, Kralovické zemědělské a. s. Všichni uchazeči absolvovali proškolení úspěšně a obdrželi "osvědčení" pro obsluhu mlátiček výše uvedeného výrobce.

alt alt

Ing. Miloslav Ouda

 
Projekt Fit4Jobs v Plasích

První a druhý modul akce zaměřené na orientaci žáků 3. ročníků a septimy v oblasti trhu práce se uskutečnil jak na SOŠ, tak gymnáziu 15. 2. Zajímavé informace, obohacené zkušenostmi lektorů, slouží k orientaci v různých oblastech, které se dotýkají nabídky a poptávky práce v regionu i celé ČR. Vědomosti a dovednosti, které žáci v průběhu dvou vyučovacích hodin získali, si budou moci vyzkoušet v třetím modulu, přijímacím pohovoru. Jeho vlastní realizace proběhne v dubnu. Podklady pro vytvoření motivačního dopisu a životopisu naleznou studenti v příloze.

Attachments:
Download this file (Nabidky prace G.pdf)Nabídky práce - gymnázium[ ]310 Kb
Download this file (Nabidky prace SOS.pdf)Nabídky práce - SOŠ[ ]236 Kb
 
Studenti s vyznamenáním

Blahopřejeme žákům, kteří ukončili 1. pololetí školního roku 2015/2016 s vyznamenáním.

Mgr. Markéta Lorenzová

 
Mezikulturní vzdělávání v angličtině

V týdnu od 8. února do 14. února 2016 naši školu navštíví sedm zahraničních stážistů - z Peru, Tunisu, Íránu, Číny, Indie, Gruzie a Indonésie.

V anglickém jazyce budou besedovat s žáky naší školy o odlišnosti způsobu života v jejich zemích, odlišnosti kultury, náboženství.

Setkání a konfrontace kultur v přátelské atmosféře je vzhledem k aktuální době více než prospěšné.

Mgr. Petra Poláková

Attachments:
Download this file (China.pdf)China.pdf[ ]95 Kb
Download this file (Gruzie.pdf)Gruzie.pdf[ ]133 Kb
Download this file (Indie.pdf)Indie.pdf[ ]440 Kb
Download this file (Iran.pdf)Iran.pdf[ ]217 Kb
Download this file (Peru.pdf)Peru.pdf[ ]87 Kb
Download this file (Projekt Edison.pdf)Projekt Edison.pdf[ ]177 Kb
 
Dne 22.1.2016 pořádáme 3. den otevřených dveří

Srdečně zveme na prohlídku obou našich škol. SOŠ sídlí ve Školní ulici 280 a gymnázium na Staré cestě 363.

alt

 
Technika a děvčata

Na naší škole podporujeme zájem dívek o studium technických oborů. Účastníme se projektu „Technika a ICT – Cherchez la femme!“ na ZČU, spolupracujeme s Akademií HK Plzeňského kraje, klastrem Mechatroniky. Na škole vyučujeme programování, konstrukci 3D v programu CAD/CAM, základy techniky v němčině, robotiku, fyzikální měření.


alt alt alt alt

 

 

Attachments:
Download this file (zeny do technickych oboru.pdf)zeny do technickych oboru.pdf[ ]772 Kb
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 17