AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Štěstí přeje připraveným.

Dne 12. 4. 2017 se na svoji bývalou školu a bývalé vyučující přijel podívat Daniel Hausner, loňský absolvent oktávy gymnázia, který v současné době velice úspěšně studuje v Anglii na UNIVERSITY OF SOUTHAMPTON obor Mechanical Engineering. Nebylo jednoduché ani pro člena MENSY se na školu dostat. I přes nemalé finanční zatížení zvítězila silná motivace, jak řešit svoji budoucnost. Za svou snahu byl odměněn i stipendiem Kellnerovy nadace.
Dan si při své návštěvě bývalé školy popovídal se studenty z různých ročníků nejen o studiu a podmínkách, ale nabídl jim i případnou pomoc, kdyby se rozhodli pro obdobné studium v zahraničí.

Děkujeme Dane za „vzornou reprezentaci školy“ a upřímně držíme palce a velice rádi Tě znovu ve škole uvítáme!

Mgr. Petra Poláková, Mgr. Jiří Motis

 
Prospěli s vyznamenáním

Blahopřeji všem studentkám a studentům, kteří v 1. pololetí prospěli s vyznamenáním.V příloze jsou uvedeni podle abecedy.

Mgr. Markéta Lorenzová

Attachments:
Download this file (Studenti s vyznamenanim.pdf)Studenti s vyznamenanim.pdf[ ]193 Kb
 
Sbírka pro opuštěná zvířata

V předposledním vyučovacím týdnu letošního školního roku proběhla na naší škole sbírka, jejíž výtěžek byl určen pro Útulek pro zvířata v nouzi v Plzni na Borech. Za organizaci bychom rádi poděkovali našim studentům Monice Burešové, Petře Sedláčkové a Dominice Benešové ze 3. ročníku oboru veterinářství, dále pak Eriku Lőffelmannovi a Kateřině Motlíkové z gymnázia.

 
Video-pozvánka na Den otevřených dveří 11.11.2017 od 9 hodin

 
Gympl roku

Asociace studentů a absolventů ve spolupráci s McDonald's Česká republika uděluje Gymnáziu a SOŠ, Plasy titul

 
Zájezd - nejkrásnější Anglie

Den první. V neděli vyrážíme s nadšením a v plném počtu. Cesta je dlouhá, ale s příjemnou atmosférou. Transfer Německem – ucpaná dálnice – dvě dlouhé hodiny čekání.

Den druhý. Po příjezdu do Dunkerque musíme přestát neobyčejně důkladnou pasovou kontrolu. Nalodíme se na trajekt a po klidné dvouhodinové plavbě nás na druhé straně Lamanšského průlivu vítají bílá skaliska Doveru. Nejdříve zamíříme do Oxfordu. Spatříme překrásnou Christ Church College, kde se na slavném schodišti natáčela část filmu Harry Potter. Poté hrajeme zábavnou orientační hru a proplétáme se uličkami historického centra. Až pozdě večer se dostáváme do našich ,,adoptivních rodin“.

 
Evropská noc vědců 2016 - Plasy

V pátek 30.9.2016 se naše škola spolupodílela na pořádání Noci vědců. Před muzeem Centra stavitelského dědictví bylo možné odpoledne a večer hvězdářskými dalekohledy pozorovat oblohu i klášterní věžičky, pod instalovaným stanem probíhaly ukázkové experimenty z přírodních věd, které připravily vyučující a žáci našeho gymnázia, ZŠ Plasy, ZŠ Kralovice, ZŠ Kaznějov a PF ZČU v Plzni.

altaltaltalt

altaltaltaltalt

Mgr. J.Motis

 
Naši studenti na ITEP 2016

Ve dnech 15. září až 17. září 2016 se studenti 3. ročníku obchodní akademie v rámci odborné praxe zúčastnili veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje. Ve spolupráci s městem Plasy studenti propagovali město a jeho okolí, rozdávali informační brožury a letáčky.

Poděkování od TIC Plasy:

Dobrý den, paní ředitelko,

chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za spolupráci při veletrhu ITEP 2016. Studenti ze SOŠ Plasy reprezentovali jak školu, tak i město Plasy, na profesionální úrovni. K návštěvníkům měli vstřícný přístup a příjemné vystupování. Byla to pro nás veliká pomoc.

Ještě jednou moc děkuji a těším se na další spolupráci.

Veronika Kalivodová,TIC Plasy

Ing. Iveta Janská

alt

 
JOBAKTIV

Že je technika v životě člověka důležitá, víme všichni, ale s technickými zajímavostmi, které mapoval veletrh ve Weidenu JOBAKTIV s názvem Průmyslová revoluce 04, se mohli seznámit studenti oktávy a 4. ročníku gymnázia. Přednáška Prof. Dr. Marco Nirschla „E-Commerce: Jak klikám – a proč? byla zajímavá nejen obsahem, ale i formou. Studenti především ocenili srozumitelnost němčiny pana profesora.

Ing. Šárka Zíková

alt alt alt alt alt alt alt alt alt

 
Polní den na farmě Hadačka

Dne 6.9. se studenti 2. až 4. ročníku oboru agropodnikání pod vedením Ing. Oudy a Ing. Buchtelíka zúčastnili polního dne s ukázkami nejnovějších hybridů kukuřice a slunečnice na farmě Hadačka Kralovické zemědělské a.s.

Součástí exkurze byla velmi poutavá přednáška předního odborníka v oblasti ochrany rostlin pana Ing. Říhy doprovázená obrazovými i trojrozměrnými ukázkami rostlin a jejich nemocí. Předseda Kralovické zemědělské Ing. Jaroslav Bulín seznámil studenty s hlavními ukazateli výroby a obchodu společnosti a nastínil i záměry dalšího vývoje společnosti. Nejnovější hybridy kukuřice a slunečnice přímo na předváděcích parcelách představil zástupce prodejce osiv Ing. Spurný.

Neskutečně působivé a poučné dopoledne bylo doplněno i možností zkusit si řízení nejnovějších modelů Škoda Oktavia, Jeti a Rapid na silnicích v okolí obce Hadačka. Studenti vlastnící řidičský průkaz tuto možnost bohatě využili. Každý si také mohl vlastnoručně vyrazit na raznici pamětní minci se znakem pořádající firmy.

Zástupci pořádajících firem vyjádřili uznání za solidní přístup a vystupování našich studentů, kteří projevovali živý zájem o danou tématiku. Všichni byli během akce pohoštěni malým občerstvením.

Ing. Miloslav Ouda

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 17