AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Dějepisná soutěž v Chebu

Blahopřejeme a děkujeme studentům gymnázia V.Houdkovi ze 2. ročníku, D. Strakovi a K. Šimečkovi ze septimy, ktěří v týmové celostátní dějepisné soutěži v Chebu vzorně reprezentovali naši školu. Naše Gymnázium v Plasích se umístilo nejlépe ze všech gymnázií z celého Plzeňského kraje. Více v příloze.

Attachments:
Download this file (celostatni dejepisna soutez Cheb.xls)celostatni dejepisna soutez Cheb.xls[ ]82 Kb
 
Zažij Plzeň

Erlebe Pilsen / Zažij Plzeň!


Tímto mottem se řídí skupina mladých českých průvodců z koordinačního centra Tandem česko-německých výměn mladých lidí, kteří se rozhodli představit 26. září 2012 Plzeň svým vrstevníkům.

Setkání se konalo na náměstí Republiky a akce začala kolem 10. hodiny. Následovalo seznámení s naším průvodcem- instruktorem Martinem. Každý se německy představil, byli jsme rozděleni do menších skupinek.

Připraveno bylo několik zábavných soutěží a her v němčině, např.: vymyslet co nejvíce zajímavých událostí, které se týkaly historie Plzně. Naším úkolem pak bylo danou událost pantomimicky předvést.

Také jsme měli za určitý čas obejít náměstí a najít co nejvíce německých názvů, ze kterých jsme potom vytvářeli věty.

Odpoledne jsme navštívili několik plzeňských památek. U Pivovarského muzea jsme v němčině vymýšleli reklamu na plzeňské pivo, poté jsme pokračovali u Západočeského muzea, kde jsme se dozvěděli o česko-německé historii, hlavně z období 2. světové války.

Další zastavení bylo v parku u Divadla Josefa Kajetána Tyla. Tam nás přivítala animátorka – rodilá mluvčí, která byla velmi milá a rozumět jí pro nás nebylo obtížné. Hovořila o německé literatuře a německém divadle v Plzni.

Na závěr jsme zjišťovali některé plzeňské zajímavosti, např.: název nejvýznamnější sochy v chrámu sv. Bartoloměje, výšku plzeňské věže nebo symboly kašen na náměstí.

Vše skončilo kolem 15. hodiny, odnesli jsme si nejen malý dárek a mnoho cenných informací, ale především jsme se procvičili v německé konverzaci. A o to při této akci právě šlo. J

 

Adéla Tymrová, oktáva

 

 
Trojlístek je fyzika, biologie a chemie

Trojlístek- přírodovědný projekt pro žáky nižšího stupně osmiletého gymnázia se zaměřením na fyziku, chemii a biologii.

Dne 10. 10. 2012 se v modernizované učebně chemie plaského gymnázia uskutečnila přednáška Ing. J. Zimy - vědce a vynálezce - na téma Vynálezy v České republice a autorská práva. Přednášky se účastnili žáci tercie a kvarty, kteří mohli do besedy aktivně vstupovat a samotnou její úroveň následně zhodnotit v dotazníku.     

Projekt Trojlístek bude pokračovat v únoru 2013 lektorským týdnem nazvaným Dny fyziky a chemie.        Mgr. Jaroslava Domabylová

 
Před návratem z Bad Staffelsteinu

 

21 studentů gymnázia se vrací z výměnného pobytu v německé partnerské škole.

 
11. a 12. září Světlušky zářily

 

V tyto dny jste mohli sami potkat světlušky, které prodávaly sbírkové předměty, aby utržené peníze pomohly konkrétním nevidomým lidem, kteří naši pomoc potřebují.

Akce se zúčastnili všichni studenti 2. ročníku gymnázia v Plasích a vybrali i díky vám všem, kteří jste přispěli, částku 24 947,-- Kč. Děkujeme!

 

 
Nové webové stránky

Vážení přátelé,

od nového školního roku vás budeme informovat na nových webových stránkách, na kterých naleznete všechny potřebné informace o naší i vaší škole. Původní stránky gymnázia a SOŠ najdete v archivu. Doufáme, že se vám nové stránky budou líbit, a děkujeme za vaše podnětné názory a komentáře k vylepšení.

Za vedení školy Mgr. Markéta Lorenzová

 
Aktualizované výsledky přijímacího řízení pro r. 2018/2019

V příloze tohoto článku najdete výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 do studijních oborů na naší škole aktualizované 2.5.2018.

Přijatí uchazeči doručí zápisový lístek do deseti dnů osobně nebo poštou do školy na adresu Gymnázium a Střední odborná škola Plasy, Školní 280.

Nepřijatí uchazeči obdrží zprávu o nepřijetí dopisem a mohou podat odvolání podepsané uchazečem i zák. zást., neboť mohou být dodatečně přijati místo přijatých uchazečů, kteří neodevzdají včas zápisový lístek na naši školu.

Ing. Miloslav Ouda

 
Na SOŠ se skypovalo

V rámci projektu Poznej a porovnej se studenti OA zúčastnili v listopadu tří skype-konferencí s přáteli z partnerské školy Berufliches Schulzentrum Matthäus Runtinger v Regensburgu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací naleznete v příloze.

Attachments:
Download this file (vikosos12.pdf)vikosos12.pdf[ ]371 Kb
 
Společná část maturity - řídí MŠMT

Společná písemná část maturitní zkoušky se koná od 11.4. do 9.5.2018

Informace o společné části maturitní zkoušky hledejte na adrese www.novamaturita.cz

 
Letní sporty v Plasích

Gymnázium a SOŠ Plasy nabízí v měsíci červenci a srpnu objekty pro sportovní aktivity a pronájem sportovních areálů.

Kde? V Plasích, malebném městečku v údolí řeky Střely na severním Plzeňsku.

Pro koho? Pro všechny milovníky individuálních a kolektivních sportů, historických památek, cykloturistiky a turistiky, rybaření a koupání či tradiční plaské pouti.

 

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 Další > Konec >>

Strana 16 z 17