AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Exkurze Drážďany

Dne 19.12.2012 se uskutečnila exkurze druhých ročníků posílených o dospělé studenty německého jazyka pod Centrem celoživotního vzdělávání na SOŠ Plasy do Drážďan. Náplní byla prohlídka historického centra Drážďan (Frauenkirche, Hofkirche, Semperoper, Zwinger) a následná návštěva drážďanského VÁNOČNÍHO TRHU. Všichni odjížděli domů plni slavnostní vánoční atmosféry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2013

Všem žákům školy, jejich rodičům, současným i bývalým zaměstnancům školy,

absolventům, sponzorům a všem dalším přátelům z řad veřejnosti

přejeme hezké prožití vánočních svátků a v novém roce hodně štěstí a zdraví.

 

Za vedení školy

Mgr. Markéta Lorenzová

 

 
Předvánoční mistrovství světa

1. Mistrovství světa ve společensko sportovních disciplínách na SOŠ Plasy (letos první)

Kdy? Pátek 21. 12. 2012 od 9.00 hodin

Kde? Tělocvična SOŠ Plasy

Kdo? Tři osmičlenná družstva reprezentující tři studijní obory na SOŠ Plasy, tj. veterinářství, agropodnikání a obchodní akademie (z každého ročníku dva zástupci – kluk a dívka)

Co očekávat? Všechno

V čem? V kostýmech charakterizujících vaše obory a umožňujících pohybové aktivity

Kde je sehnat? Nevím

Kapitáni týmů -  zástupci 4. ročníků (tito chudáci odpovídají
za sportovní i jiné chování svých týmů)

Disciplíny:

  • Hod kládou
  • Cesta omámeného běžce
  • Pacifikace společensky unaveného partnera
  • Trakař fotbalista
  • Partnerský skok vysoký
  • Závod chudých rodin
  • Přetahovaná
 
Nové hřiště u SOŠ

Dne 27.11.2012 bylo slavnostně otevřeno nové hříště s umělým povrchem pro míčové hry, které bude používat i naše škola.

 
Dějepisná soutěž v Chebu

Blahopřejeme a děkujeme studentům gymnázia V.Houdkovi ze 2. ročníku, D. Strakovi a K. Šimečkovi ze septimy, ktěří v týmové celostátní dějepisné soutěži v Chebu vzorně reprezentovali naši školu. Naše Gymnázium v Plasích se umístilo nejlépe ze všech gymnázií z celého Plzeňského kraje. Více v příloze.

Attachments:
Download this file (celostatni dejepisna soutez Cheb.xls)celostatni dejepisna soutez Cheb.xls[ ]82 Kb
 
Zažij Plzeň

Erlebe Pilsen / Zažij Plzeň!


Tímto mottem se řídí skupina mladých českých průvodců z koordinačního centra Tandem česko-německých výměn mladých lidí, kteří se rozhodli představit 26. září 2012 Plzeň svým vrstevníkům.

Setkání se konalo na náměstí Republiky a akce začala kolem 10. hodiny. Následovalo seznámení s naším průvodcem- instruktorem Martinem. Každý se německy představil, byli jsme rozděleni do menších skupinek.

Připraveno bylo několik zábavných soutěží a her v němčině, např.: vymyslet co nejvíce zajímavých událostí, které se týkaly historie Plzně. Naším úkolem pak bylo danou událost pantomimicky předvést.

Také jsme měli za určitý čas obejít náměstí a najít co nejvíce německých názvů, ze kterých jsme potom vytvářeli věty.

Odpoledne jsme navštívili několik plzeňských památek. U Pivovarského muzea jsme v němčině vymýšleli reklamu na plzeňské pivo, poté jsme pokračovali u Západočeského muzea, kde jsme se dozvěděli o česko-německé historii, hlavně z období 2. světové války.

Další zastavení bylo v parku u Divadla Josefa Kajetána Tyla. Tam nás přivítala animátorka – rodilá mluvčí, která byla velmi milá a rozumět jí pro nás nebylo obtížné. Hovořila o německé literatuře a německém divadle v Plzni.

Na závěr jsme zjišťovali některé plzeňské zajímavosti, např.: název nejvýznamnější sochy v chrámu sv. Bartoloměje, výšku plzeňské věže nebo symboly kašen na náměstí.

Vše skončilo kolem 15. hodiny, odnesli jsme si nejen malý dárek a mnoho cenných informací, ale především jsme se procvičili v německé konverzaci. A o to při této akci právě šlo. J

 

Adéla Tymrová, oktáva

 

 
Trojlístek je fyzika, biologie a chemie

Trojlístek- přírodovědný projekt pro žáky nižšího stupně osmiletého gymnázia se zaměřením na fyziku, chemii a biologii.

Dne 10. 10. 2012 se v modernizované učebně chemie plaského gymnázia uskutečnila přednáška Ing. J. Zimy - vědce a vynálezce - na téma Vynálezy v České republice a autorská práva. Přednášky se účastnili žáci tercie a kvarty, kteří mohli do besedy aktivně vstupovat a samotnou její úroveň následně zhodnotit v dotazníku.     

Projekt Trojlístek bude pokračovat v únoru 2013 lektorským týdnem nazvaným Dny fyziky a chemie.        Mgr. Jaroslava Domabylová

 
Před návratem z Bad Staffelsteinu

 

21 studentů gymnázia se vrací z výměnného pobytu v německé partnerské škole.

 
11. a 12. září Světlušky zářily

 

V tyto dny jste mohli sami potkat světlušky, které prodávaly sbírkové předměty, aby utržené peníze pomohly konkrétním nevidomým lidem, kteří naši pomoc potřebují.

Akce se zúčastnili všichni studenti 2. ročníku gymnázia v Plasích a vybrali i díky vám všem, kteří jste přispěli, částku 24 947,-- Kč. Děkujeme!

 

 
Nové webové stránky

Vážení přátelé,

od nového školního roku vás budeme informovat na nových webových stránkách, na kterých naleznete všechny potřebné informace o naší i vaší škole. Původní stránky gymnázia a SOŠ najdete v archivu. Doufáme, že se vám nové stránky budou líbit, a děkujeme za vaše podnětné názory a komentáře k vylepšení.

Za vedení školy Mgr. Markéta Lorenzová

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 Další > Konec >>

Strana 16 z 17